Róże na oświadczyny- jaką kompozycję wybrać?

 

Zaręczyny to jeden z najbardziej stosownych momentów, by wręczyć swojej ukochanej bukiet róż, złożony nawet z kilkudziesięciu okazałych, świeżych róż. Jakie kwiaty najlepiej oddadzą emocje towarzyszące tej cudownej chwili i jaki sposób zadbać o to, aby bukiety z róż na taką okoliczność był naprawdę trwałe i ułożone w sposób profesjonalny? Warto skorzystać z kawiarni, której pracownicy posiadają doświadczenie w układaniu kwiatów na wiele okazji. Oświadczyny są szczególnym momentem, w którym panu towarzyszy spory stres i zdenerwowanie. Nie powinien on więc denerwować się tym, czy wybrany przez niego bukiet róż będzie prezentował się nienagannie. Dlatego tak istotny jest wybór kwiaciarni.

Kompozycja z róż dla ukochanej

Kwiaty to obok pierścionka nieodzowny element zaręczyn. Najlepiej zdecydować się na czerwień, czyli kwiaty o intensywnym, głębokim kolorze czerwonego wina. Taki bukiet ma ewidentne konotacje skojarzeniowe z gorącą miłością, które płonie w sercu zakochanego mężczyzny. Jeżeli tylko pozwala na to jego budżet, doskonałą opcją na zaręczyny będzie ogromny bukiet, składający się z 20 lub więcej róż, bez żadnego dodatkowego przybrania. Prezentuje się on nowocześnie, a zarazem stylowo i klasycznie. Taki bukiet można kupić samodzielnie w kwiaciarni stacjonarnej, jednakże trzeba to zrobić maksymalnie na kilka godzin przed uroczystością zaręczyn, ponieważ kwiaty szybko tracą swoją świeżość i piękno. Z tego względu najlepszym wyjściem będzie zamówienie bukietu z róż w kwiaciarni internetowej.

Dostawa kwiatów przy zakupach na określoną kwotę może być nawet gratisowa, ale to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Przede wszystkim kwiaty zostaną dostarczone na konkretny dzień a nawet godzinę, pod podany adres. Nie trzeba się obawiać, że bukiet zostanie zniszczony czy zwiędnie. Na chwilę zaręczyn, jak również jeszcze długo po niej, będzie on w doskonałej formie. Ponadto można być także pewnym jego doskonałego wyglądu i trwałości całej kompozycji jako bukietu. Kwiaty są układane przez florystów w specjalną zaręczynową wiązankę. Jeżeli oświadczyny mają nastąpić w określonym miejscu, na przykład restauracji czy na łonie natury, zamawiający może doprecyzować podczas zakupów, by dostawa kwiatów odbywa się właśnie na ten adres. Dzięki temu róż nie trzeba będzie przewozić w prywatnym samochodzie, co sprzyjałoby zniszczeniu bukietu, szczególnie jeżeli będzie on duży. Ponadto obecność bukietu, który może zobaczyć kobieta nie popsuje przedwcześnie niespodzianki, jeżeli zaręczyny mają być spontaniczne.

Warto pamiętać o tym, że jeżeli prosi się swoją ukochaną o rękę w obecności jej matki, przyszłej teściowej również wypada podarować nieduży bukiet na przykład wielokolorowych róż, ale nie tylko. Mogą być to inne kwiaty, na przykład takie jakie lubi mama narzeczonej. To z pewnością robi na niej dobrze wrażenie. Co prawda dziś już nie prosi się rodziców dziewczyny o jej rękę, ale warto zachować formy grzecznościowe i zdobyć się na miły gest w postaci kwiatów. W ten sposób na pewno można sobie zaskarbić łaskę teściowej już na wstępie znajomości.