Jakie kwiaty z okazji ślubu można zamówić w danej porze roku?

 

Kwiaty zawsze były i pozostają główną ozdobą wszystkich odświętnych uroczystości, zwłaszcza, jeśli chodzi o ślub. Wybór kwiatów z okazji ślubu, elementów dekoracyjnych i kompozycji florystycznych jest podstawowym zadaniem. Otrzymanie zaproszenia na uroczyste zawarcie związku małżeńskiego przez bliskie osoby, zawsze wiąże się z zakupem efektownego bukietu.

We współczesnych czasach nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby wejść w posiadanie kwiatów, wystarczy odwiedzić stronę kwiaciarni internetowej i zamówić dostawę kompozycji kwiatowej do domu lub kościoła. Wysyłka kwiatów przez Internet może być zamówiona z dowolnego miejsca na świecie a zostanie realizowana na terytorium całej Polski.

Jakie kwiaty z okazji ślubu można zamówić w danej porze roku?

Zimowe kwiaty to: anemony, irysy, przebiśniegi, amarylisy, eustomy, róże, orchidee.
Wiosenne kwiaty: bzy, narcyzy, hiacynty, tulipany, szafirki, konwalie.
Letnie kwiaty: piwonie, amaranty.
Jesienne kwiaty: astry, mieczyki.

Ponadto, istnieją kwiaty, które są dostępne przez cały rok: alstromeria, amarylis, anturium, gerbera, hortensja, goździk, kalia, lilia, storczyki, frezja, chryzantema.

Obecnie zapewnia ogromny wybór i można zgubić się w tej różnorodności, lepiej, więc zaufać profesjonalnym florystom, którzy pomogą wybrać najpiękniejsze kwiaty z okazji ślubu przyjaciół. Jeśli nawet podoba się komuś określony gatunek kwiatów, ale florysta twierdzi, że nie wytrzymają one całego dnia świętowania zaślubin, warto posłuchać rad i wybrać inne trwałe i odporne kwiaty.

Wiele osób zamawiając wysyłkę kwiatów przez Internet decyduje się na niezwykły bukiet z okazji ślubu wykonany z pachnących lilii. Kwiat ten symbolizuje czystość, wielkość i luksus. W starożytnym Rzymie lilia uosabiała sukces i bogactwo. We Francji kwiat ten uznano za królewski ze względu na zewnętrzne podobieństwo z koroną. Kolor jej eleganckich płatków decyduje o wartości kwiatu, dlatego kupując lilie z okazji ślubu trzeba wiedzieć, że kolor:

Biały to czystość i integralność.
Czerwony to podniosłe intencje.
Żółty to lekkość.
Pomarańczowy to niesmak i nienawiść.
Pręgowany to obfitość i dobrobyt.

Można jednak wybierać inne gatunki kwiatów z okazji ślubu znajomych osób. Bardzo cenione są gerbery oznaczające radość i szczęście. Ten wesoły kwiat ucieleśnia słońce i lato. Gerbery są symbolem ciepła, radości i dobrego samopoczucia, uważa się, że przynoszą szczęście do domu.

Jak widać, decyzja nie jest prosta, ale cenne wskazówki kwiaciarek pozwolą zamówić kwiaty przez Internet odpowiednie na ślub, dzięki czemu zarówno nowożeńcy jak i darczyńca będą uszczęśliwieni.